Letos je tomu 18 let, kdy se do vývoje her zapsala již kultovní Mafia: The City of Lost Heaven. Mezi otce zakladatele patří Denis Černý, Product Owner dohledového systému SyDesk.
Oficiálně dělám Product Ownera SyDesku. K tomu mám přibalené ještě další činnosti, protože už na SyDesku dělám dlouho. Jednodušší předchůdce SyDesku vznikl už v roce 2002 a současný SyDesk se z této aplikace vyvinul.
SyDesk je monitorovací a dohledový nástroj určený větším organizacím, například finančním ústavům, které vyžadují komplexní kvalitní monitoring.
SyDesk nemá přímou konkurenci. Všechny podobné nástroje se liší koncepcí. My totiž nevytěžíme a nezobrazíme klientovi všechny možné typy metrik a dat s tím, ať si to uživatel nějak přebere, ale po dohodě s klientem pracujeme jen s těmi druhy dat, kterým klient rozumí a potřebuje je. Navíc je zobrazíme v patřičném kontextu.
Velké instalace máme například v Raiffeisenbank, Allianz pojišťovně, Modrá pyramida stavební spořitelně, na Letišti Praha a na České zemědělské univerzitě.
Co se týče aplikačního monitoringu, na který je Green Light zaměřen, získává a zpracovává stejná data jako SyDesk, ale prezentuje je jednoduše a stručně. SyDesk nabízí další typy zejména infrastrukturních metrik, pokročilejší analytiku, reporting, detailnější přehledy a různé typy dohledových konzolí. Co se však týče aplikačního monitoringu, Green Light nabízí benefity SyDesku za dostupnou cenu a bez nutnosti pořizování a provozování relativně drahé databáze třetí strany.
„Začínal jsem jako projektový manažer s náplní práce jako Ferda Mravenec.“
Jsem tady už skoro 14 let. Začínal jsem coby Projektový manažer s náplní práce jako Ferda Mravenec (smích). Tím jsem byl asi 10 let a plynule jsem přešel do role šéfa vývoje. Po oddělení robotizace jsem zůstal u SyDesku, kde se díky jeho širokému záběru stále učím a získávám nové znalosti a dovednosti.
Hry jsem dělal do roku 2004. Potom následovala pauza. Chvíli jsem nedělal nic a věnoval se věcem s čistou hlavou. Později jsem se po delší době potkal s Robertem, který mi nabídl spolupráci. Sídlo mé první firmy totiž bylo ve stejném sklepě na pomezí Žižkova a Vinohrad, kde kdysi začínala i StringData.
Bylo to časově náročné a navíc jsem měl pocit, že už bych nikdy nepřekonal tu pomyslnou laťku.
V původní firmě jsme na hrách dělali ve třech lidech. V porovnání s pozdější dobou to byl malý tým. Když jsme pak dělali pro Američany, tak vývojový tým čítal desítky lidí. Pořád to ale bylo nadšenecké a zábava zároveň. Když to začalo být hlavně o businessu a přestávala to být zábava, už mě to tolik nebavilo.
„StringData je s ohledem na částečné úvazky osvícená firma.“
Snažím se věnovat rodině a cestování. U prvního dítěte jsem dětství částečně prošvihl, u druhého to bylo výrazně lepší a u třetího už si to užívám. V práci trávím tři dny v týdnu, zbytek se věnuji rodině. V rámci částečného úvazku se objem práce nakonec také zvládne podobně jako u plného, navíc je stejně dobré pracovat se zastupitelností. StringData je v tomto ohledu osvícená firma.
Nejstarší syn studuje grafiku a věnuje se počítačovým hrám. První počítač jsem domů přinesl, když já s hrami skončil. To mu byly tři roky. Tehdy si k tomu přičichl a už u toho zůstal. Dcera studuje také uměleckou školu. Nejmladší se zatím věnuje tabletu a Tlapkové patrole (smích).
Zaujal tě článek s Denisem?
Přidej se k nám!
Podívej se na otevřené pozice na našem kariérním webu a staň se součástí SD teamu.